Stanovi za raseljavanje u Denkovoj bašti spremni za useljenje
Direktor Direkcije za gradevinsko zemljište i izgradnju Beograda Boris Rankovic sa saradnicima i predstavnicima izvodaca radova, gradevinskog preduzeca Neimar – V, obišao je zgrade sa stanovima za raseljavanje u Ulici Ljube Davidovica u naselju „Denkova bašta“.
Po recima direktora Rankovica, Beograd je bogatiji za dve nove zgrade, dela arhitekte Mihajla Mitrovica i arhitekte Bobana Đokica sa saradnicima. Direkciji u ovim objektima pripada 15 stanova površine 1.044 m2 za potrebe raseljavanja sugradana sa lokacija na kojima se grade objekti infrastrukture i 16 garažnih mesta koja idu uz njih.
Denkova bašta je jedna od vecih lokacija Direkcije sa stanovima za raseljavanje sa ukupno 16 objekata od kojih je završeno 13 a preostala 3 objekta bice završena do kraja ove godine. Ukupno ima 500 stanova površine 35.000 m2, 28 lokala i 141 garažno mesto.
Na lokaciji „Janko Lisjak“ Direkcija je završila Blok B XIII - cetiri lamele sa 64 stana površine 4.150 m2 i 14 lokala površine 392 m2. Jedna lamela je useljena 2004. godine a ostale 3 lamele sa 51 stanom površine 3.359 m2 i 11 lokala površine 300 m2 trenutno su završene, obavljeni su tehnicki pregledi i dobijene upotrebne dozvole. U toku je uredenje slobodnih površina i priprema stanova za primopredaju. Ovaj blok projektovalo je 5 arhitekata i to svaki objekat drugi, a vizuelno je postignuta kompaktnost i jedinstvenost celine. Objekat 2 u ovom Bloku projektovao je arhitekta Srboljub Bata Rogan i za taj objekat ove godine dobio godišnju nagradu grada Beograda.
Direktor Rankovic je takode najavio da ce u narednim danima poceti demontaža i rušenje prve od 14 zgrada (Ulica Mate Jankovica 68-70) u Azbestnom naselju a zatim u kontinuitetu i sve ostale zgrade tako da ce do 2011. godine svi stanovnici Azbestnog naselja biti useljeni u nove stanove.
Izgradnja stanova za raseljavanje - Prethodne vesti