Switch to English
Propisi o građevinskom zemljištu
Generalni urbanistički plan Beograda do 2021.
GIS Beograda
Galerija (foto & video)
Uredjenje slobodnih površina
Izgradnja
Vodovod
Kanalizacija
Saobraćajnice
Stanovi
Urbanistički planovi
Slobodne površine
Groblja
28. avgust 2005.

Biciklisti pocinju da koriste lift

Prvom javnom vožnjom zapoceo je sa radom lift za bicikliste uz Brankov most. Direkcija za gradevinsko zemljište investirala je u ovaj objekat 18 milona dinara kako bi, s jedne strane omogucila biciklistima i drugim korisnicima lakšu vezu izmedu biciklistickih i pešackih staza uz Savu, a sa druge strane lift predstavlja turisticku atrakciju našeg grada.

"Ovaj objekat je trebalo da bude otvoren u julu, ali smo zbog nekih tehnickih razloga želeli da izbegnemo jednu praksu koja je do sada bila cesta, a to je da se otvaraju objekti koji ce zapoceti sa radom tek nakon dužeg vremenskog perioda, a neki od njih nisu nikada ni poceli sa radom. Beogradani ce moci ovaj lift odmah da pocnu da koriste i pozivam sve koji vole i koji se šetaju ovim delom reke da dodu i isprobaju ovaj lift", rekao je direktor Rankovic pred prisutnim biciklistima i posetiocima.

Izgradnja lifta zapocela je krajem 2004. godine i tokom avgusta ove godine sprovedena je kontrola tehnicke ispravnosti i protivpožarne zaštite, povezivanje na elektro mrežu i dobijanje upotrebne dozvole za jedini ovakav objekat u našoj zemlji. Lift za bicikliste uz Brankov most nalazi se na biciklistckoj stazi koja povezuje dorcolsku marinu sa Adom Ciganlijom i omogucava da se korisnici, umesto penjanja iscrpljujucim stepenicama, lako i udobno prevezu na Brankov most i sidu sa njega. Izgradnjom lifta ucinjen je krupan korak ka afirmaciji biciklizma, a hendikepiranim licima, roditeljima s decjim kolicima i svim sugradanima olakšan je prelazak s jedne na drugu obalu Save.

Prvoj javnoj vožnji prisustvovali su arhitekta Milutin Gec i predstavnici izvodaca radova, preduzeca "Amiga" iz Kraljeva".
















Uredjenje slobodnih površina - Prethodne vesti


11. jul 2008. Nastavak uredivanja u Gornjem Zemunu
14. novembar 2007. Uredenje Zemunskog keja
27. jul 2007. Uredenje slobodnih površina u novobeogradskim blokovima
15. novembar 2006. Pešacki prolaz kod Beogradskog sajma
23. oktobar 2006. Saobracajnica i javne i zelene površine u kompleksu CMZ zapadno od ulice Dr Ivana Ribara u Novom Beogradu
20. oktobar 2006. Radovi na sanaciji terena uz saobracajnicu u Resniku
20. septembar 2006. Uredenje slobodnih površina blokova 5 i 8 u III MZ Bežanijska kosa
28. avgust 2005. Biciklisti pocinju da koriste lift
© 2001 Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda J.P.