ЈАВНИ УВИД обавиће се од 21. фебруара до 22. марта 2022. године, сваког радног дана од 9 до 18 часова, у згради Градске управе града Београда, у Улици 27. марта 43-45 (у сутерену).
ЈАВНА СЕДНИЦА Комисије за планове Скупштине града Београда, одржаће се у згради Градске управе града Београда, у Улици краљице Марије бр. 1 (сала на 20. спрату), 21. априла 2022. године, у 13 часова. У току јавне седнице, сва присутна физичка и правна лица која су поднела примедбе у вези са Нацртом плана у писаном облику, могу образложити примедбе пред Комисијом за планове Скупштине града Београда.
Информације о предложеним решењима даваће представник обрађивача уторком и четвртком од 12 до 18 часова, у згради Градске управе, у Улици 27. марта 43-45 (у сутерену).
Заинтересована лица могу, током јавног увида, своје примедбе на планирана решења, у писаном облику, да доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, преко писарнице у Улици краљице Марије 1, закључно са 22. мартом 2022. године.
У току јавног увида, Нацрт плана биће изложен и на сајту Града Београда www.beograd.rs у рубрици „Градски огласи ”.
План детаљне регулације дела Зрењанинског пута са контактним подручјем, од канала „Себеш“ до саобраћајнице Северна тангента ствара основ за реализацију дела саобраћајнице Зрењанински пут, која представља градску магистралну саобраћајницу и један је од северних улазних праваца у Београд. Њом су повезана поједина подручја у контактној зони са централним градским подручјем, као и међусобно.
За становнике контактних насеља, Зрењанински пут представља једину везу са Београдом. У обухвату границе плана налази се део овог саобраћајног потеза и то од канала „Себеш“ до петље „Ковилово“ (до саобраћајнице Северна тангента). Услед непланске изградње, неизграђених тротоара, као и нерегуларно паркираних возила, овај саобраћајни потез је постао небезбедан и некомфоран са честим прекидима саобраћајних токова. Саобраћајницом Зрењанински пут саобраћа више аутобуских линија. Површина обухваћена планом износи 76 хектара.
Канализациона мрежа и објекти планирају се у складу са Регулационим планом за изградњу примарних објеката и водова Банатског канализационог система. По овом усвојеном концепту сепарационог каналисања, атмосферске воде ће се прикупити системом кишне канализације, усмерити и испустити у мелиорационе канале, док ће све употребљене (санитарне и индустријске) воде бити прикупљане, и колекторима усмераване на постројење за пречишћавање отпадних вода „Крњача“, низводно од Панчевачког моста и тако пречишћене биће испуштане у Дунав.
У обухвату плана предвиђена је једна локација за објекат предшколске установе максималног капацитета 270 корисника и један депанданс предшколске установе, капацитета 80 корисника. Укупан планирани капацитет предшколских установа у обухвату плана износи 350деце.
Више информација: