Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda završila je sanaciju i revitalizaciju bunara RB1 na izvorištu Vić bare u Obrenovcu. Posle izvedenih radova izvršeno je testiranje bunara u ekstremno niskim uslovima vodostaja Save i dobijeni su odlični rezultati kapaciteta bunara od 90 litara u sekundi sirove vode, koja se dalje transportuje na preradu radi boljeg vodosnabdevanja Obrenovca. Kapacitet bunara pre sanacije pao je na ispod 30 litara u sekundi. Vrednost izvedenih radova je 108 miliona dinara, a rekonstrukcija je obuhvatala ugradnju šest horizontalnih drenova od prohrom čelika ukupne dužine 341 metar.
Bunar RB1 u Obrenovcu je izgrađen 1988. godine i od tada su sprovedene četiri regeneracije, čime se na kratko povećavao kapacitet bunara. Poslednjim snimanjem ustanovljena su znatna oštećenja drenova, tako da je kapacitet crpljenja vode pao na manje od 30 litara u sekundi. Pošto su periodi između regeneracije bunara bivali sve kraći doneta je odluka da se izvrši njegova kompletna sanacija i revitalizacija. Ugrađeni su drenovi od nerđajućeg čelika čime je dodatno produžen radni vek bunara i obezbeđeno dugotrajno i stabilno snabdevanje vodom područja opštine Obrenovac. Po završenim radovima na revitalizaciji, iz opštinskih sredstava će se izvršiti uređenje postojeće montažne kućice za zaštitu mašinske i elektro opreme.
Izvorište Vić bare je formirano 1963. godine, severno od naselja Zabrežje u Obrenovcu i na njemu se nalaze dva bunara sa horizontalnim drenovima i još 30 cevastih bunara, koji pojedinačno imaju manji kapacitet nego bunari sa horizontalnim drenovima. Zato je ulaganje u sanaciju i rekonstrukciju ovakvih bunara isplativo, jer se uložena sredstva u kratkom roku mogu povratiti kroz dobijanje većih količina vode. Takođe, isplativost bunara ogleda se i u manjim troškovima tokom prerade vode za piće, jer su podzemne vode bolje filtrirane i njima je potreban manji tretman nego vodama iz površinskih zahvata.